Penktokai lankėsi pas ūkininkus

Penktokai lankėsi pas ūkininkus

 Lapkričio 27 d. 5 klasės mokiniai, lydimi sesių Emos ir Kamilės mamos Rimos Visockienės bei klasės vadovės Vaidos Baltrušaitienės, pagal karjeros ugdymo savaitės veiklų planą vykome į ūkininko Alfredo Bardausko ūkį. Edukacinės programos metu pirmiausia susipažinome su ūkio veikla taikant modernias agrotechnologijas: atsirenkant geriausias veisles, preciziškai tręšiant auginamas kultūras, jų keliu nuo pasėjimo iki eksporto. Apžiūrėjome šiuolaikinę moderniausią techniką: sėjamąją, savaeigį purkštuvą, kultivatorių, keletą traktorių ir kt. Ūkininkas paaiškino, kad svarbu suplanuoti kuo tvarkingesnes sėjomainas. Jis pasakojo, kad augina kviečius, miežius, avižas, rapsus, pupas, žirnius. Pupos, ko gero, pakeis vasarinius rapsus, nes pastarųjų auginimo galimybės, nebelikus kuo beicuoti sėklos, pakibo ant plauko.

 Vėliau nuvykome į Medekšinės kaimą, kur mus pasitiko ūkininkas Jonas Greičius, kuris rūpinasi žemės ūkio technika. Apsilankėme jo dirbtuvėse, susipažinome su remonto įranga, po to pamatėme skrupulingai J. Greičiaus rankomis išblizgintą ūkio skraidyklę, meiliai vadinamą „parpliu“. Nutirpus sniegui ji dažnai kyla į dangų ir iš paukščio skrydžio apžiūrimi dirbami laukai bei Nemakščių apylinkės.

 Grįžę į klasę piešėme piešinius, rašėme rašinėlius apie ūkininko profesiją, dalijomės mintimis ir įspūdžiai apie puikią galimybę pažinti ir atrasti kažką naujo ir įdomaus. Tariame ačiū direktoriaus pavaduotojai ugdymui Marytei Karpienei už karjeros savaitės organizavimą gimnazijoje.

5 klasės mokinė Lidija Navickaitė

 

Papildoma informacija