Kino edukacijos projektas „KINO BUSAS“

Kino edukacijos projektas „KINO BUSAS“

 Gruodžio 8-9 dienomis mūsų gimnazijoje vėl dirbo kino edukacijos projekto „KINO BUSAS“ dirbtuvių dėstytojai - režisieriai. Šiemet bendradarbiavome su Andriumi Blaževičiumi (filmo „Šventasis" režisieriumi) bei Marat Sargsyan. Kino dirbtuvėse dalyvavo 14 8 kl., I-II gimn. kl.  mokinių.

 Užsiėmimai prasidėjo nuo kino teorijos pagrindų, po to mokiniai atliko kūrybines užduotis. Vėliau dalyviai, kurių buvo 14, susiskirstė į 3 grupes, kuriose prasidėjo pats svarbiausias darbas – filmo kūrimas. Iš pradžių grupėse vyko karštos diskusijos dėl filmuko idėjos. Kai dėl jos buvo susitarta, mokiniai atliko parengiamuosius darbus, ypač daug laiko ir jėgų pareikalavo scenų piešiniai, kurių prireikė net apie 20. Po to prasidėjo filmavimas. Visiems reikėjo laikytis pagrindinio reikalavimo – filmuoti su mobiliaisiais telefonais. Dar vienas dalykas mokiniams buvo labai įdomus – tai „žalio fono“ metodas, kurį ir panaudojo viena grupė. Na, o dirbtuvių pabaigoje filmukai buvo sumontuoti.

 Jau pirmąją projekto dieną daugeliui mokinių veiklos patiko, išgirdome net tokius pasakymus: „Aš noriu būti aktorius“, „Man labai patiko kurti“, „Kokios įdomios veiklos“. Neprailgo nei pirmos, nei antros dienos užsiėmimai. Smagu buvo prie arbatos puodelio ir susineštų sumuštinių visiems kartu pasėdėti su režisieriais, pakalbėti apie jų darbą, išklausyti jų pamąstymų apie filmus, apie jų profesiją. Dalyviai išgirdo ne vieną pagyrimą. Be to, visi džiaugėsi savo darbo rezultatais, kuriuos, be abejo, mokiniai pristatys visai gimnazijai. 

 Tokie projektai ir veiklos labai naudingi ir reikalingi mokiniams, nes tik dirbdami kartu, bendrai ieškodami atsakymų ir spręsdami problemas mokiniai ugdosi asmenines, komunikavimo, pažinimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijas.

 

Daiga Milkintienė, projekto dalyvė, informacinių technologijų vyresnioji mokytoja

Papildoma informacija