Dalyvavome respublikinėje konferencijoje

Dalyvavome respublikinėje konferencijoje

 Kovo 8 dieną mūsų gimnazijos gimnazistės dalyvavo respublikinėje konferencijoje  „Lietuvių maža, mes galime išlikti tik savo mokslu, gabumais, darbštumu...“, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Monika Dilijonaitė, IV gimn. klasės mokinė, konferencijoje pristatė video pranešimą „Lietuva šimtmečio vingiuose“, kurį parengė kartu su bendraklase Agne Mockevičiūte. 

 Pranešime gimnazistė apžvelgė svarbiausius Lietuvos valstybės įvykius, akcentuodama visuomeninio ir kultūrinio Lietuvos gyvenimo aspektus, kurie garsino Lietuvą Europoje visą šimtmetį ir iki šių dienų skatina didžiuotis savo tauta. 

 Konferencijos metu buvo galima apžiūrėti Lietuvos ypatingojo archyvo parengtą kilnojamąją parodą „Sovietų valdžios represuoti 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“. Parodą sudaro 6 stendai, kuriuose iliustruojama signatarų veikla tarpukario Lietuvoje ir sovietų valdžios represijos prieš juos. Dauguma parodoje eksponuojamų dokumentų saugoma Lietuvos ypatingajame archyve, kita dalis – Lietuvos centriniame valstybės archyve, Nacionaliniame muziejuje ir Genocido aukų muziejuje.

Ineta Stankuvienė, istorijos mokytoja metodininkė

 

Papildoma informacija