Pamoka bibliotekoje

Pamoka bibliotekoje

 Kovo 26 dieną pirmokams lietuvių kalbos pamoka vyko miestelio bibliotekoje, kur mokiniai prisiminė mažųjų bibliotekos lankytojų taisykles, knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarką, susipažino su bibliotekininko profesija. Pirmokai bibliotekoje ieškojo abėcėlės tvarka klasifikuojamų knygų, mokėsi perskaityti jų autorius, pavadinimus. Bibliotekininkė Aušra, siekdama sudominti mokinius pasakų pasauliu, labai paslaptingai pradėjo skaityti Kakės Makės istoriją, taip prisijungdama prie pirmokų projekto „Skaitykime kartu“. Norėdami sužinoti istorijos pabaigą, mokiniai vienas po kito susidomėję skaitė gausiai iliustruotą knygą, garso efektais sustiprindami emociją. Aptarus perskaitytą knygą, mokiniai buvo pakviesti dalyvauti vertinimo komisijoje, išrenkant mažesniųjų draugų – darželinukų – gražiausius piešinius. Refleksijos metu tie mokiniai, kurie paaiškino, kokia tvarka knygos sudėliotos lentynose ir kaip rasti norimą knygą, kaip reikia elgtis bibliotekoje, kad netrukdytum sau ir kitiems, kaip tausoti knygutes, gavo atminimo dovanėles - skirtukus, o atsisveikinant visi buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Nenuostabu, kad išeinant mokiniai atsisveikino fraze „iki rytojaus“...

 Ačiū bibliotekininkei Aušrai Užmedzkienei už nuotaikingą kelionę po knygų pasaulį.

Pradinių klasių vyresnioji  mokytoja Jūratė Dumskienė

 

Papildoma informacija