Projektas „Žalia palangė“

Projektas „Žalia palangė“

 Pirmokai, perskaitę lietuvių liaudies pasaką „Pupa“, panoro patys pasėti stebuklingą sėklą ir patyrinėti jos dygimo ir augimo procesą. Nutarėme įsirengti sodybą ant palangės. 

 Martynas su tėveliu sukalė namelį, kurį draugiškai nudažėme. Surentėme šulinį, nes sužinojome, kad augalams reikia ne tik saulės šviesos, bet ir drėgmės. Susipažinę su įvairiomis sėklomis, pasiskirstę grupėmis, sėjome mėgstamas daržoves. Užrašėme sėjos pradžią. Daržą aptvėrėme tvorele. Rūpestingai prižiūrėjome. O kiek džiaugsmo buvo, kai prasikalė pirmas daigelis!

 Per Velykas sodyboje pasirodė kiškis Ilgaausis. Jis mokiniams pasiūlė atlikti tyrimą, kurio tikslas - sužinoti, kuri  daržovė išdygs greičiausiai, o kuri dygs ilgiausiai. Pirmokai, surinkę duomenis, nubraižę stulpelinę diagramą, padarė išvadą, kad ilgiausiai dygo paprika, o greičiausiai sudygo burokėliai.

 Nors stebuklingos sėklos nepavyko rasti, bet šis projektas suteikė galimybę ugdyti jautrumą gamtos grožiui bei norą ir gebėjimus pažinti aplinką, kurti idėjas, įtraukti tėvelius į bendrą veiklą.

 

 Jūratė Dumskienė, pradinių klasių vyresn. mokytoja

 

Papildoma informacija