Gersiu pieną – augsiu sveikas

Gersiu pieną – augsiu sveikas

 Pienas ir jo produktai yra labai svarbi visavertės mitybos dalis, teikianti būtinų maisto medžiagų žmogaus organizmui. 1- 4 klasių mokiniai balandžio 24- 30 dienomis vykdė gimnazijos sveikatos projekto „Sveikas ir laimingas“ integruotas veiklas apie pieną ir jo naudą. Vykdytų veiklų tikslas – padėti mokiniams suvokti pieno gaminių naudą sveikatai. 

 Pradinių klasių mokytojos kartu su mokiniais kalbėjo apie pieną, jogurtą, sūrį, varškę ir kitus gardžius pieno produktus, svarbius gerai ir subalansuotai mitybai. Taip pat žiūrėjo filmuką apie pieno svarbą augančiam organizmui. Turėdamas daug kalcio, vitaminų, mineralų ir kitų organizmui reikalingų maistingų medžiagų, pienas ir pieno produktai kasdien teikia jėgų. Labiausiai mokiniams patiko viktorina „Ką žinai apie pieną?“. Mokiniai atliko 3 lygių užduotis, džiaugėsi labai gerais rezultatais. 

 Integruotų veiklų metu pradinukai sužinojo daug apie pieną: iš kur pienas gaunamas, kokių vitaminų ir mineralų yra jo sudėtyje, kokią naudą jis teikia žmogaus organizmui, kokie produktai gaminami iš pieno ir t.t. Kai ką nustebino, kad iš pieno gaminami vaikų taip mėgstami ledai. Jau žinome, kad pieno produktai naudingi ir reikalingi žmogui. Gerkime pieną – aukime sveiki!

Pradinių klasių vyresnioji mokytoja Diana Gliaudienė

 

Papildoma informacija