Europos egzaminas

Europos egzaminas

 1950 m. gegužės 9-ąją paskelbta Šumano deklaracija, kuri siejama su Europos šalių integracija. Ją Prancūzijos vyriausybės vardu paskelbė Prancūzijos užsienio reikalų ministras R. Šumanas. Jis pasiūlė sujungti Prancūzijos ir Vokietijos valstybių anglių ir plieno išteklius į vieną organizaciją, atvirą ir kitoms valstybėms. Tai buvo pirmasis žingsnis Europos Sąjungos ir visos Europos vieningumo link. Todėl gegužės 9-ąją  švenčiama Europos diena. 

 Jau antrus metus iš eilės gegužės 9-ąją gimnazijoje organizuojamas Europos egzaminas – nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas, bei nagrinėti kitas temas. 

 Šiemet bandomajame Europos egzamino konkurse aktyviai dalyvavo I gimn. klasės mokiniai, iš kurių geriausiai sekėsi Laurai Gliaudytei, Monikai Janušaitei ir Solveigai Petraitytei. 

 Europos egzamine dalyvavo II – III gimn. klasių mokiniai. Susumavus rezultatus daugiausiai, tačiau vienodai, taškų surinko III gimn. klasės mokinys Valentas Ramoška ir II gimn. klasės mokinys Alvidas Zubrickas. Po papildomų klausimų tapo aišku, kad daugiau apie Europos Sąjungą žino Valentas. Jis pateko į antrąjį Europos egzamino etapą, kuris vyks gegužės 16 dieną internetu. Linkime sėkmės!

Ineta Stankuvienė, istorijos mokytoja metodininkė

 

Papildoma informacija