Vasaros stovykla

Vasaros stovykla

 Vasarai jau prasidėjus, birželio 4-8 dienomis, gimnazijoje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla pradinių klasių mokiniams. Organizuojant vasaros poilsio stovyklas siekiama pasirūpinti vaikų turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu bei ugdyti vaikų pilietiškumą.

 Vaikai susirinko į stovyklą „Smalsučiai”. Ten jų laukė daug įdomių užsiėmimų. Projektas yra tęstinis, pradėtas vykdyti pieš trylika metų. Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą, ugdyti fizinį aktyvumą.

 Birželio 5 d. vykome į Kauno aviacijos muziejų. Daugiau kaip 20 tūkstančių eksponatų turintis Lietuvos aviacijos muziejus sudomino mokinius skraidymo aparatų įvairove, istorinėmis nuotraukomis ir įvairiais lėktuvų modeliais. Berniukus ypač domino eksponuojami kariniai naikintuvai ir sportiniai lėktuvai. Visi norintieji išmėgino savo jėgas pilotuodami virtualų orlaivį - naudodamiesi skraidymo imitatoriumi galėjo kilti, skristi ir leistis virtualioje padangėje.

 Birželio 6 d. stovyklautojai lankėsi Raseinių krašto istorijos muziejuje. Ten sužinojo duonos kepimo tradicijas, susipažino su darbo įrankiais, papročiais. Pamatė girnas, kuriomis buvo malami grūdai. Pabaigoje pasivaišinome duona su sviestu ir kvapnia žolelių arbata. Atlikome užduotis, sprendėme galvosūkius. 

 Birželio 7 d. mokiniai vyko į Kelmės krašto muziejų ir dalyvavo edukacinėje programoje - ,,Indėnų buitis ir žaidimai“ Mokiniai susipažino su Karlo May Amerikos indėnų buities ekspozicija, pasėdėjo indėniškame vigvame ir, skambant indėniškai muzikai, pasiklausė pasakojimo apie indėnų gyvenimo papročius, atliko keletą praktinių užduočių su indėniško rašto pavyzdžiais. Kelmės dvaro parke šaudė iš lankų į taikinius ir gėrė ant laužo virtą indėnišką arbatą, ragavo kukurūzinius  irokėzų paplotėlius.

 Birželio 8 d. aplankytas Raseinių krašto istorijos muziejus, kuriame mokiniai susipažino su virveline puodų lipdymo technika, pabandė patys nusilipdyti puodelį.

 Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko nauja. Atsisveikinome linkėdami vieni kitiems geros ir saugios vasaros!

Soc. pedagogė  Gražina Jocienė

 

Papildoma informacija