Prasmingas mažvydiečių susitikimas

Prasmingas mažvydiečių susitikimas

 Jau 16-tą kartą susitiko visos 5 Lietuvos mokyklos, pavadintos Martyno Mažvydo vardu. Šiemet susitikimas vyko sambūrio iniciatorių namuose – Kauno Martyno Mažvydo progimnazijoje.

 Jau nuo pat pirmų minučių buvome svetingai priimti, buvo miela ir gera pamatyti pažįstamus veidus, nes per tuos 16 metų susiradome daug pažįstamų, bendraminčių, su kuriais visada gera susitikti. Kadangi šis susitikimas buvo skirtas Lietuvos 100-čiui, todėl visi pristatėme darbus, skirtus jubiliejui, pasidžiaugėme ir savo, ir kitų pasiekimais (galime pasigirti, kad mūsų darbų apžvalga išsiskyrė iš kitų tradicinių pateikčių ar filmo rodymo ir patiko visiems dalyviams). Po pietų plačiau susipažinome su Kauno senamiesčiu, grožėjomis mielomis gatvelėmis, besikeičiančiu miestu. Didelį įspūdį paliko Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūra, sudomino muziejaus istorikų pasakojimai, gausi ekspozicija, pasitikrinome žinias apie buvusius Prezidentus. Po to mūsų laukė įdomi edukacinė programa Kauno miesto kameriniame teatre, kur dalyvavome projekte pagal K. Borutos „Baltaragio malūną“. Teatro pedagogės Kristinos Kazakevičiūtės, teatrologių Almos Masilionytės, Editos Niciūtės, šviesų dailininko bei garso režisieriaus Gintaro Povilavičiaus ir režisieriaus Gildo Aleksos dėka ne tik stebėjome, kaip vaidina mūsų kolegos, bet mokėmės ir teatro meno (šis projektas gali sudominti ir mokinius). Pabendravę kamerinėje aplinkoje išsiskirstėme susitarę kitąmet susitikti Vilniuje. 

 Tokie renginiai labai svarbūs mūsų mažo miestelio gimnazijai, nes turime galimybę ne tik puoselėti tautos tradicijas ir istoriją, draugauti su bendraminčiais, palyginti savo ir didelių miestų mokyklų veiklas, pasiekimus, jais  pasidžiaugti, bet ir garsinti mūsų gimnaziją bei kraštą. 

Elena Vaitkuvienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 

Papildoma informacija