Integruota istorijos, tikybos ir dailės pamoka netradicinėje aplinkoje

 Integruota istorijos, tikybos ir dailės pamoka netradicinėje aplinkoje

 

 Mūsų gimnazijoje jau tapo tradicija rugsėjo 23-iąją, Lietuvos žydų genocido aukų atminties dieną, dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Todėl 7 klasės mokiniams ta tema vyko integruota dailės, tikybos, istorijos pamoka netradicinėje aplinkoje – prie Nemakščių esančiame pušynėlyje, kur 1945m. buvo sušaudyti aplinkinių miestelių žydai. Per dailės pamoką ant atsineštų akmenėlių piešėme Dovydo žvaigždę, per tikybos pamoką mokytoja supažindino su Lietuvos žydų gyvenimu, papročiais bei tradicijomis. 

 Pirmiausia aplankėme senąsias miestelio žydų kapines. Netoli genocido vietos susikaupėme ir eidami bandėme įsijausti, kas dėjosi tų žmonių širdyse, kai budeliai juos varė į mirtį. Istorijos mokytoja priminė pilietinės akcijos tikslą, pavadinimo esmę. Pasidalinome savo mintimis, išgyvenimais. Patirti įspūdžiai leido aiškiau suprasti mūsų krašto istorinius įvykius, pajausti žydų tautos tragediją. 

 

Gustė Masiulytė, 7 klasės mokinė    

 

Papildoma informacija