Integruota pamoka pas žolininkę Jadvygą Balvočiūtę

Integruota pamoka pas žolininkę Jadvygą Balvočiūtę

 Ketvirtadienį, rugsėjo 27 d., aštuntokai į gimnaziją rinkosi be knygų, pakilios nuotaikos, nes jų laukė kelionė į Mažeikių rajoną, į Jadvygos Balvočiūtės vaistažolių ūkį, kur vyko integruota biologijos, dailės ir sveikos gyvensenos pamoka „Vaistai iš gamtos gydo kūną ir sielą“.

 Ši pamoka mokiniams ir mums, mokytojams, paliko gilų įspūdį, nes atvykę į provizorės Jadvygos valdas patyrėme labai daug gerų emocijų. Mus pasitiko labai jauki aplinka ir nuostabūs kvapai, kuriuos skleidė šimtai vaistažolių. Buvome vaišinami kvapia svečių arbata ir užkandžiavome sveikais „traškučiais“ iš topinambų, morkų, kiaulpienių ir kitų gamtos augalų.

 Provizorė Jadvyga Balvočiūtė mums pasakojo apie vaistinius augalus, jų cheminę sudėtį ir gydomąsias savybes. Išmokome be baimės paimti dilgelę. Susipažinome su kiauliauoge ir paragavome jos vaisių. Daug sužinojome apie topinambų, miškinės sidabražolės, bergenijos vaistažoles ir jų naudą žmogui.

 Bendravome su Jadvyga Balvočiūte, buvome labai nuoširdūs, drąsiai uždavinėjome įvairius klausimus ir į visus sulaukėme išsamių atsakymų. 

 Vėliau galėjome patyrinėti vaistažolių mišinius, o išėjus į lauką apvaikščiojome vaistažolių laukelius, grožėjomės Virvytės upės slėniu, raudonais vaisiais pasipuošusiais erškėčiais ir raugerškiais ir nuolatos nuoširdžiai bendravome su ponia Jadvyga, kuriai energijos ir sveikatos galime tik pavydėti, nes ne kiekvienas sulaukęs 73 metų gali būti toks įdomus. Pavargę, bet labai praturtėję ne tik žiniomis, bet ir dvasiškai, grįžome į gimnaziją.

 

 Biologijos mokytoja metodininkė Violeta Jaškauskienė

 

Papildoma informacija