Vykdoma „Pokyčių mokyklos“ programa

Vykdoma „Pokyčių mokyklos“ programa

  Kūrybinių partnerysčių" programa yra nenutrūkstantis mokymosi procesas, kurio metu kartu su mokiniais ir kūrėjais drauge mokosi ir patys mokytojai. Ką tik mokykloje įvykęs seminaras „Kūrybiška pamoka“– šio proceso sudedamoji dalis. Jame dalyvavo mokytojai iš penkių respublikos mokyklų. Tai Radviliškio r. Alksniupių pagrindinės, Šilalės r. Upynos Stasio Girėno vidurinės, Raseinių r. Šiluvos vidurinės mokyklų vadovai ir mokytojai. Taip pat  šiame seminare dalyvavo ir mintimis apie „Tyrinėjančių mokyklų“ programos metu vykdytas veiklas dalijosi Klaipėdos r. Endriejavo vidurinės mokyklos mokytojai ir mokiniai. Mokyklos direktorė Irena Jankevičienė  džiaugėsi, kad keičiasi mokytojų požiūris į ugdymo procesą, mokyklos bendruomenė tampa atviresnė, atsiskleidžia nauji mokinių gebėjimai.

 

  Šio seminaro metu mokytojai turėjo galimybę pabendrauti, pasimokyti vieni iš kitų. Teatro pedagogė Eugenija Sutkutė, „Tyrinėjančių mokyklų programoje dirbusi kuriančia praktike, šį kartą aktyvių mokymo metodų mokė susirinkusius mokytojus. 

  Renginyje dalyvavo ir „Kūrybinių partnerysčių“ projekto vadovė Milda Laužikaitė,  komandos narės Dalia Balčiūnė, Daiva Pukėnaitė, kuratorė Jurgita Verseckaitė. 

  Kūrybinių partnerysčių modelis suteikia galimybes kūrybingumo ugdymo praktikas ir kultūrines patirtis integruoti į bendrąjį ugdymą. Šiuo metu mokykloje vyksta planavimo procesas, mokykloje dirba kūrybos agentė Daiva Nazarovienė. Pagrindinis kūrybos agento tikslas – bendradarbiauti su mokykla skatinant diskutuoti, ginčytis, eksperimentuoti ir vertinti. Tai padės mokyklai apsibrėžti poreikius, išplėtoti ir įgyvendinti kūrybiško mokymosi projektą, analizuoti ir vertinti gautus rezultatus. Vyksta susitikimai su mokiniais, mokytojais, tėvais. Šio bendravimo tikslas – atskleisti mokinių kūrybingumą ir įkvėpti juos mokytis tais būdais, kurie jiems tinka labiausiai.

 

  Netrukus į atrinktas mokyklą ateis dirbti kūrėjai praktikai. 6-8 klasių mokiniai labai jų laukia ir tikisi sėkmingo bendravimo ir bendradarbiavimo.

Papildoma informacija