Sveikatos diena gimnazijoje

Baigiamasis renginys „Sveikatos diena“

 

 Gruodžio 3 dieną mūsų gimnazijoje buvo organizuota „Sveikatos diena“. Ji skirta šiemet vykdytam sveikatinimo projektui „Sveikas ir laimingas“ apibendrinti.

 Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet visa diena buvo skirta prasmingoms veikloms. 5-8 kl. ir I-III gimn. kl. mokiniai savo klasėse atliko tyrimus išsitraukta sveikatinimo tema (pavyzdžiui, miegas, juokas, telefonas), turėjo rezultatus apibendrinti, pasirengti juos pristatyti. Kita užduotis – aplankyti vieną miestelio vietą,  ją patyrinėti sveikatinimo požiūriu ir parengti išvykos pristatymą. Po 5 pamokų visi susirinko į aktų salę, kur pirmiausiai visas projekto veiklas apibendrino direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir projekto vadovė Marytė Karpienė. Po to kalbėjo mokiniai. Įdomūs buvo ir klasių tyrimų rezultatai, ir jų pateikimas. Tiesa, kai kurios tyrimų detalės nustebino, kai kurios baugino (pavyzdžiui, mokiniai miega tik 5 valandas), kai kurios sukėlė juoką ir pasitenkinimą. Mini išvykos buvo pristatomos įvairiomis formomis: ir interviu, ir pateiktimis, ir plakatais, ir eilėraščiu, ir mini scenomis - žodžiu, dar kartą įsitikinom, kad esame išradingi bei kūrybingi. Akį džiugino ir tai, kad į sceną kalbėti išeina  visi klasės mokiniai (pasidžiaugėm penktokais ir šeštokais), vieni už kitus jaudinasi, padeda, drąsina - taip ugdoma ir draugystė, ir bendradarbiavimas, ir asmeninės kompetencijos. Pabaigoje buvo apdovanoti fotokonkurso „SVEIKAS, nes sportuoju“ nugalėtojai, padėkota už įdomius pristatymus, aktyvų dalyvavimą veiklose. 

 Kaip visada, baigiamasis žodis buvo suteiktas gimnazijos direktorei Irenai Jankevičienei, kuri ir pasidžiaugė veiklomis, projektu, ir sunerimo dėl kai kurių tyrimo išvadų. Paklausus, ar reikia tokių projektų, ar naudingos tokios dienos ir veiklos, beveik visi atsakė, kad to reikia. Taigi, visos sveikatinimo veiklos buvo ir yra labai naudingos ir reikalingos, nes „Palaikyti gerą sveikatą yra pareiga, kitaip mes nesugebėsime palaikyti stiprių ir švarių minčių“ (Buddha). Džiaugiamės, kad dalyvaujame tokiuose projektuose, kurie suteikia galimybę daugiau sužinoti, patyrinėti, paieškoti informacijos, įgyti naujų patirčių, išbandyti pačiam ir pasiryžti sveikiau gyventi! 

 Dėkojame rajono savivaldybei už tokių projektų rėmimą ir laukiame kito sveikatinimo projekto. 

Elena Vaitkuvienė, projekto vykdytoja

 

Papildoma informacija