Edukacinė išvyka į Šiaulius

Edukacinė išvyka į Šiaulius

   Artėjant didžiosioms metų šventėms kasmet mes vykstame į edukacinę kelionę. Šiemet lankėmės Šiauliuose. 

   Pirmiausia susipažinome su garsia Šiaulių “Romuvos” gimnazija. Tai mokykla, didelį dėmesį skirianti informacinėms technologijoms. Stebino turtingi kabinetai, įvairios jų pačių sukurtos it taikomos programos, kurios palengvina tiek mokytojų, tiek auklėtojų darbą, o, svarbiausia, gimnazistai turi galimybę mokytis tokiuose kabinetuose, kurių neturi nė viena mokykla Lietuvoje. Be abejo, kiekvienas dirbame pagal galimybes, bet visada svečiuose pamatai ar išgirsti tai, ką gali pritaikyti ir savo mokykloje.

 

   Lankėmės ir Ch. Frenkelio viloje. Tai Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys – vienintelė Šiauliuose ir viena iš nedaugelio Lietuvoje XX a. pr. moderno architektūros paminklų. Pastato interjerai išsiskiria puošnia medžio apdaila, lipdiniais, įspūdingų freskų fragmentais. Džiaugėmės, kad galėjome susipažinti su netradicinėmis ekspozicijomis, pavaikščioti  po vilą ir pasiklausyti ekskursijos vadovo išsamaus pasakojimo apie Ch. Frenkelio gyvenimą, pasitikrinti istorijos žinias, sužinoti daug nauja ir įdomaus.

 

   Trečioji aplankyta vieta – Šokolado muziejus. Galėjome žvilgtelėti į beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, sužinoti, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirdome apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir daugiau sužinojome apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“.

   Už naudingą ir įdomią kelionę esame dėkingi Raseinių Švietimo centro metodininkei Nijolei Vežbavičienei ir mokyklos direktorei Irenai Jankevičienei, kurios kasmet stengiasi padovanoti daug gražių, prasmingų akimirkų.

 

Papildoma informacija