Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena

 Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena, švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu. Ta proga kreipimąsi į skaitytojus ir plakatą kuria vis kitas IBBY skyrius. 2019 m. ši galimybė suteikta lietuviams. Sukurti plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus patikėta Kęstučiui Kasparavičiui – garsiausiam mūsų šalies iliustruotojui ir rašytojui. Plakato dizainerė – Deimantė Rybakovienė. 

 Mūsų gimnazijos 1–4 klasių mokiniai taip pat paminėjo tarptautinę vaikų knygos dieną. Renginį pradėjo 4 kl. mokinė Barbora maloniais fleitos garsais. Bibliotekininkė Adelė perskaitė Kęstučio Kasparavičiaus kreipimąsi į skaitytojus „Knygos padeda neskubėti“. Taip pat mokiniai susipažindino su H.K Anderseno gyvenimu, jo kūryba. Mokiniai skaitė pasakų ištraukas, varžėsi atlikdami įvairias užduotis: reikėjo įvardinti perskaitytų pasakų pavadinimus, išvardyti personažus ir kt. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

 Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, jau tapo tradicija rinkti daugiausiai knygų perskaičiusius mokinius. Padėkomis apdovanoti Emilijus, Viltė, Rusnė, Majus, Goda, Aušra. Pradinėse klasėse mokiniai, paraginti mokytojų, sekdami tėvelių pavyzdžiu skaito daug ir yra nuolatiniai bibliotekos lankytojai. 

 Tarptautinės vaikų knygos dienos proga linkiu visiems bibliotekos skaitytojams niekada neprarasti ryšio su knyga ir skaitant patirti daug nuotykių.

 

Bibliotekininkė Adelė

 

Papildoma informacija