Vertimų ir iliustracijų projektas „Tavo žvilgsnis“

Vertimų ir iliustracijų projektas „Tavo žvilgsnis“

 Baigėsi jau penkioliktus metus skaičiuojantis Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo (VKIF) vykdomas vertimų ir iliustracijų projektas „Tavo žvilgsnis“. Šis fondas palaiko ir plečia iniciatyvą – PASAULIS TAPS ATVIRAS, JEIGU MOKĖSIME BENDRAUTI“. Tai tikras jaunųjų filologų, kalbos, kultūros ir meno puoselėtojų sąjūdis.

 Projekte dalyvaujantys 4-12 klasių moksleiviai bei studentai iš visos Lietuvos verčia grožinius tekstus iš anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbų į lietuvių kalbą. Visomis kalbomis yra pateikiama po 6 skirtingų lygių tekstus, todėl kiekvienas gali pasirinkti tekstą pagal savo galimybes. Vertėjai gali dalyvauti dviejų (arba daugiau) kalbų programose, t. y. versti iš dviejų ar daugiau kalbų. Kartu vyksta ir tekstų iliustravimo įvairiomis technikomis konkursas. Konkurso organizatoriai skelbia, kad vertinant darbus dėmesys yra kreipiamas į kūrybinį vertėjo požiūrį, perteikiant mintis gimtąja kalba, kūrinio nuotaikos atitikimą, gramatines ir kalbos klaidas.

 Šiemet šiame projekte dalyvavo ir 8 mūsų gimnazijos mokiniai, vertę tekstus iš rusų kalbos. Prieš keletą dienų paskelbtame 2019 m. nugalėtojų sąraše puikuojasi 6 mūsų gimnazijos jaunųjų vertėjų pavardės. Jie tapo nugalėtojais ir bus apdovanoti diplomais už labai gerus vertimus iš rusų kalbos. Tai Gustė Denepaitė (8 klasė), Jokūbas Legeckas (8 klasė), Vytautas Dumskis (I gimn. klasė), Tautvydas Vaitkus (I gimn. klasė), Rugilė Vasiliauskaitė (I gimn. klasė), Jurgita Antanavičiūtė (II gimn. klasė).

 Sveikiname nugalėtojus ir linkime tolesnės kūrybinės sėkmės!

Rusų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Bartkienė

 

Papildoma informacija