Edukacija “Rūtos” saldainių fabrike

Edukacija “Rūtos” saldainių fabrike

 Nors gegužės 13 dienos rytas išaušo lietingas, tačiau į gimnaziją trečiokai rinkosi gerai nusiteikę. Juk šiandien patirsime daug įspūdžių, nes vykstame į Šiaulių “Rūtos” saldainių fabriką! 

 Mus pasitiko maloni šokolado muziejaus vadovė. Ji papasakojo šokolado kilmės istoriją ir kaip jis pateko į Europą. Susidomėję klausėmės saldainių fabriko “Rūta” istorijos. Apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją, stebėjome kino filmą apie įmonės tragišką istoriją ir veiklą Lietuvoje, jos atgimimo metus. Įdomu buvo klausytis vadovės pasakojimo, tačiau visi nekantriai laukė šokolado gaminimo pamokos. 

 Pakilus į trečią aukštą visi pajutome kartoką tikro juodojo šokolado kvapą. Čia turėjome apsirengti apsauginius drabužius: kepuraites ir prijuostes. Stalai buvo paruošti darbui, išdėlioti indai ir įrankiai. Vadovė nuosekliai ir vaizdingai pasakojo, kaip reikės pasigaminti šokoladinius saldainius, kokius įdarus ir papuošimus tam naudoti, kaip jį sustingdyti ir įpakuoti, o mes atidžiai klausėmės ir atsakingai susikaupę vykdėme nurodymus. Koks buvo džiaugsmas, kai savo rankomis pasigaminome įvairiausių skonių ir įdomios išvaizdos saldainių! Jais vaišinsime savo namiškius. O patirtais įspūdžiais pasidalinsime su draugais. 

Pradinių klasių mokytoja Milda Grinevičienė

 

Papildoma informacija