Integruota istorijos ir geografijos pamoka Varniuose

Integruota istorijos ir geografijos pamoka Varniuose

 Gimnazijoje vykdant patyriminę, tiriamąją veiklą birželio 5-ąją III gimn. kl. mokiniams organizuota netradicinė  integruota geografijos ir istorijos pamoka – išvyka Varnių regioniniame parke. Šia veikla geografijos ir istorijos mokomojo dalyko turinys pateiktas patrauklia forma ir plėtota mokinių kultūrinė pažintinė kompetencijos.
 
 
 
 Pažintį su Varniais pradėjome nuo Varnių regioninio parko lankytojų centro, kur susipažinome su ekspozicija „Septyni keliai iš Varnių“. Vėliau vaikščiojome Varnių regioninio parko teritorijoje, sužinosime apie ledynų vaidmenį formuojant Varnių kraštovaizdį, Didžiąją Varnių lomą, moreninius masyvus, ežerus, kalnus, pelkėtumą. Išbandėme vienintelę Lietuvoje lankytojams pritaikytą – Sietuvos kūlgrindą. Atsigaivinome Luksto ežere.
 
 
 Barokinėje Varnių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje susipažinome su Žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus veikla, lankėmės M. Valančiaus kambarėlyje – mokslinyčioje, pasivaikščiojome po Varnius. Varnių vyskupystės muziejuje apžiūrėjome ekspoziciją ir susipažinome su Žemaičių vyskupystės istorija.
 
 
 Ši istorijos ir geografijos integruota veiklų diena netradicinėje aplinkoje nudžiugino gimnazistus, buvo pilna naujų įspūdžių ir patirčių, o įgytos žinios viską išbandžius liks dar ilgam.
 
Istorijos mokytoja metodininkė Ineta Stankuvienė
 

Papildoma informacija