Edukacinė veikla „Nerūkyk – gyvenk sveikiau“

Edukacinė veikla „Nerūkyk – gyvenk sveikiau“

 Birželio 6 dieną gimnazijoje buvo organizuojama edukacinė prevencinė veikla pagal Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamą projektą „Nerūkyk – gyvenk sveikiau|“, kurį organizuoja Darnaus vystymo projektai. Buvo siekiama keisti jaunimo kritinį mąstymą dėl rūkymo žalos ir galimų pasekmių, skatinama susimąstyti apie asmeninę atsakomybę už savo sveikatą. Paskaitos metu buvo demonstruojamas pasekmių paketas, kas būna rūkant elektronines cigaretes, primenama, kad rūkant elektronines cigaretes nikotino įkvepiama daugiau, tad ir priklausomybė vystosi didesnė.

 Taip pat buvo naudojamos užsienio šalių edukacinės priemonės: imitacinės vėžiu sergančio  žmogaus burna, dervų stiklainis, 3D pasekmių nuo priklausomybių lagaminas ir kt. Visi norintys galėjo išbandyti CO matuoklį, kuris fiksuoja anglies monoksido likučius plaučiuose.

 

Papildoma informacija