,,Šok į tėvų klumpes“

,,Šok į tėvų klumpes“

 Visi 5 klasės mokiniai gegužės 31 dieną ,,šoko į tėvų klumpes“. Mokykliniu autobusiuku nuvažiavome į Kryžkalnio autobusų stotį. Ačiū Jogailės mamai už galimybę susipažinti su pardavėjo, barmeno, virtuvės darbuotojo, autobusų vairuotojo, stoties prižiūrėtojo darbais. Jogailės mama daug papasakojo apie pardavėjo profesiją, apžiūrėjome parduotuvės patalpas, prekių sandėlius. Dabar žinome, kad pardavėja turi ne tik stovėti už prekystalio, bet ir pasirūpinti, kad niekada netrūktų prekių, t.y. laiku užsakyti prekes bei laiku jas realizuoti. Sužinojome, kad pardavėjas turi būti mandagus, sąžiningas, kruopštus.

 Taip pat lankėmės kavinėje, kur stebėjome, kaip barmenė aptarnauja klientus. Supratome, kad šis darbas yra ir prasmingas, ir atsakingas, nes nuolat reikia bendrauti su žmonėmis, dirbti greitai, kad suspėtum pamaitinti kuo daugiau žmonių, kol neišvyko jų autobusas. Berniukams labai patiko stoties prižiūrėtojo darbas. Apžiūrėję malkų ruošimo patalpas, išbandė supynes, apibėgo stoties teritoriją, miškelį. Stoties prižiūrėtojas papasakojo apie tai, kokius darbus jis turi atlikti vasarą ir kokius žiemą. Kol lankėmės autobusų stotyje, stebėjome autobusų vairuotojus ir vieną jų pakalbinome. Pasirodo, tai varginantis ir labai atsakingas darbas. Šie žmonės turi važiuoti tolimus atstumus, dažnai tenka vairuoti naktimis ir visada vairuotojai  turi galvoti apie tai, kaip saugiai ir laiku pasiekti maršruto tikslą. Ši išvyka buvo labai prasminga ir smagi.

Reda Mėlinienė, 5 klasės vadovė

 

Papildoma informacija