Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

 Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena, kuri minima nuo 1994-ųjų metų. Kraupus žydų naikinimas – tai baisi tragedija ne tik žydų tautai, bet ir visai mūsų šaliai. Mūsų gimnazijos I g klasės mokiniai per integruotą istorijos, dailės ir tikybos pamoką, palaikydami jau dešimtmetį Lietuvoje vykstančią pilietinę iniciatyvą „Atminties kelias“, vykome į netoli miestelio esantį pušyną, kur pagerbėme Holokausto metu nužudytus aplinkinių miestelių žydus. Kiekvienas savo rankose laikėme Dovydo žvaigžde pažymėtus akmenėlius, iš anksto ruošėmės ir pasakojome apie toje vietovėje gyvenusių žydų bendruomenės kultūrą, papročius, savitas tradicijas.

 Atidžiai klausėmės mokytojų minčių apie Holokaustą nacių okupuotoje Europoje ir Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu, pasaulio tautų teisuolius, kurie gelbėjo Holokausto aukas. Grįždami užsukome į senąsias žydų kapines. Galvose sukosi daugybė klausimų: kodėl taip žiauriai naciai elgėsi su savo aukomis? Ką turėjo išgyventi žmonės, kai juos varė į paskutinę savo kelionę? Šiltus jausmus ir pasididžiavimą sukėlė tie lietuviai, kurie gelbėjo žydus. 

I g klasės mokinė Livija Sungailaitė

 

Papildoma informacija