Naudingos pamokos Kražiuose

Naudingos pamokos Kražiuose

 

 Lapkričio 25 d. mes, III g klasės mokiniai, vykome į Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrą, kur dalyvavome edukacinėje programoje ,,M. K. Sarbievijus ir Kražiai“. 

 Visų pirma, mus pasitiko neįprasti atliekamo klavesinu barokinio kūrinio garsai, o vėliau pamatėme lyg iš baroko epochos atgijusią porą, apsirengusią to laikmečio drabužiais. Jie mus supažindino su M. K. Sarbievijumi, pamokė barokinio šokio žingsnelių, padainavo bei atliko dar keletą muzikinių kūrinių. Truputį sudėtinga buvo rašyti barokinėmis raidėmis K. Sarbievijaus posmą, jį skaityti lotyniškai ir lietuviškai, bet užduotį įvykdėme. Po to deklamavome išmoktas minėto poeto odes. Tuo edukacija dar nesibaigė. Vaikščiojom vienuolyno požemiais, klausėmės pasakojimų apie vienuolyną, Kražius, garsiąsias Kražių skerdynes.

 Tokios netradicinės pamokos ne tik praplečia literatūros, istorijos, muzikos žinias, bet ugdo asmenines, komunikavimo, pažinimo kompetencijas. Už naudingas, įdomias netradicines pamokas dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Elenai Vaitkuvienei, o už suteiktą galimybę nuvykti į Kražius – gimnazijos direktorei Irenai Jankevičienei.

 

Solveiga Petraitytė, III g klasės mokinė

 

Papildoma informacija