Išvyka į Raseinių rajono įmones

Išvyka į Raseinių rajono įmones

 Lapkričio 27 dieną, vykdydami ugdymo karjerai programą, šeštos klasės mokiniai lankėsi Raseinių Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir UAB ,, Danspin“ . 

 Pirmiausia nuvykome į PGT, kur gavome daug informacijos apie ugniagesių gelbėtojų darbą, susipažinome su pirminėmis gaisrų gesinimo priemonėmis bei specialia gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbų technika. Ugniagesiai gelbėtojai parodė savo patalpas, turimą techniką, paaiškino, kaip elgtis kilus gaisrui, kaip apsaugoti save ir kitus nelaimės atveju. Mokiniai turėjo progą iš arti pamatyti ugniagesių įrangą, palaikyti rankose gesinimo ir kitas gelbėtojų darbe naudojamas priemones, pasėdėti gaisrinėje mašinoje.

 Iškart po to nuvykome į Andrušaičių kaime įsikūrusią bendrovę „Danspin“. Bendrovės atstovė mums aprodė įmonės patalpas, papasakojo apie įmonės veiklą. Ji supažindino su visais siūlų gamybos technologiniais procesais: nuo žaliavos paruošiamųjų darbų iki baigtos produkcijos. Sužinojome, kad šioje danų kapitalo įmonėje gaminami verpalai yra eksportuojami kilimų gamintojams į JAV, Didžiąją Britaniją, Kiniją, kitas šalis. Puikūs siūlai naudojami kilimams ir kiliminėms dangoms namams, biurams, viešbučiams, kruiziniams laivams, lėktuvams. Dažniausiai verpalai gaminami iš importuotos avių vilnos, avių vilnos su arklio ašutais arba su nedideliu sintetinių pluoštų kiekiu, o, pavyzdžiui, lėktuvams skirtiems kilimams verpalai  gaminami su metalizuota vilna. Mokiniai turėjo puikią progą ne tik susipažinti su technologijomis, bet ir apžiūrėti įmonės sandėlius, laboratorijas, gamybos ir administracines patalpas. 

 Ši išvyka buvo didžiulė patirtis bei puiki proga mokiniams iš arčiau susipažinti su ugniagesių gelbėtojų, vilnos karšėjų ir verpėjų profesijomis.

Reda Mėlinienė, 6 klasės vadovė

 

Papildoma informacija