Dar vienas „Sveikatiados“ iššūkis

Dar vienas „Sveikatiados“ iššūkis

 Ketvirtokai priėmė dar vieną „Sveikatiados“ iššūkį – grūdiniai produktai yra sveikatai palankios mitybos pagrindas. Pirmiausia aptarėme Sveikos mitybos piramidę. Svarbiausią vietą joje užima grūdiniai produktai. Tai turi būti mūsų mitybos pagrindas, šių produktų rekomenduojama valgyti kelis kartus per dieną. Tinkamos mitybos įpročiai pradedami formuoti dar vaikystėje, todėl itin svarbu sveikatai palankus maitinimas mokykloje ir namuose. Vaikas pagal savo amžių per dieną turi gauti pakankamą kiekį baltymų, riebalų, angliavandenių, maistinių skaidulų ir vitaminų. Grūdai turi magnio, geležies, B grupės vitaminų ir kitų antioksidantų, maistinių skaidulų. Grūdiniai produktai labai naudingi širdies ir kraujotakos sistemai, augančių vaikų raumenims, nervų sistemai, kaulams, didelis skaidulų kiekis gerina žarnyno veiklą. Kruopos itin maistingas, vertingas ir lengvai virškinamas maisto produktas. 

 Nuteikti tokios pozityvios informacijos, iš mamų susirinkę skaniausius receptus ir nusipirkę reikiamų produktų kibome į darbą. Smulkinome riešutus, saulėgrąžų ir moliūgų sėklas, džiovintus vaisius, tirpinome medų, mirkinome avižinius dribsnius... Veiklos pakako kiekvienam. Pašovę į orkaitę gaminius nekantriai laukėme rezultato. Tuo metu pasiruošėme indus, serviravome stalą, kaitėme mėtų arbatą.

 Paruošėme net du patiekalus. Paskrudintus su medumi maišytus įvairius vaisius, sėklas ir avižų dribsnius užpylėme pienu. Tai gali būti puikūs pusryčiai, nes kruopose gausu sudėtinių angliavandenių, teikiančių energiją. Kitas patiekalas – avižinių dribsnių duonelė. Ji puikiai tiko prie kvapnios mėtų arbatos. Buvome patenkinti savo darbo rezultatais. Šiandien įsitikinome, kad šie produktai yra mūsų energijos šaltinis. 

 Kad kiekvieno mūsų mityba būtų vertingesnė, valgykite daugiau grūdų košių, iš visų grūdo dalių miltų pagamintą duoną, javainius ir makaronus. 

 Nuoširdžiai dėkojame savo mamytėms už produktus mūsų stalui.

 

Pradinių klasių vyresnioji mokytoja Milda Grinevičienė

 

Papildoma informacija