Antikorupcinio švietimo ir pilietiškumo ugdymo programos įgyvendinimas

Antikorupcinio švietimo ir pilietiškumo ugdymo programos įgyvendinimas

 Vasario 18 dieną Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos I-IV g klasių  mokiniai lankėsi Vytauto Didžiojo Universitete ir kartu su kitų savivaldybių jaunimu dalyvavo nacionaliniame aktyvaus pilietiškumo forume „Korupcijos apraiškos politiniuose rinkimuose bei viešajame valdyme“. 

 Dienos veikos prasidėjo nuo VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekano prof.dr. Šarūno Lėkio skaitomos paskaitos, kuri gimnazistams leido trumpam pasijusi tikrais studentais. Po jos dalyviai suskirstyti į grupes. Kiekvienai grupei pateikta skirtinga tema. Valandėlę diskutavę mažoje grupelėje – vėliau mintimis, idėjomis dalijosi forume. 

 Džiugu, kad forume gimnazistai buvo itin aktyvūs, nebijojo klausti, ieškoti atsakymų ir pasidalijo jų įžvelgtomis korupcijos apraiškomis aplinkosaugoje, medicinoje, teisėsaugoje ir sporto srityje bei pateikė pasiūlymų kaip būtų galima pagerinti dabartinę  situaciją. Forumo dalyviams įteikti projekto „5 savivaldybių jaunimo nepakantumo korupcijos apraiškoms didinimas politinės veiklos ir viešojo valdymo sektoriuose“ pažymėjimai. 

 Pabaigoje dalyviai supažindinti su politika ir viešuoju valdymu susijusiomis ugdymo programomis vykdomomis Vytauto Didžiojo Universitete.

Ineta Stankuvienė, istorijos mokytoja metodininkė

 

Papildoma informacija