MEPA. Valiutų pokyčių poveikis tarptautinei prekybai. Euro istorija. Euro zonos plėtra.

MEPA. Valiutų pokyčių poveikis tarptautinei prekybai. Euro istorija. Euro zonos plėtra.

 

 Europiečiai sudaro kultūriškai įvairią bendruomenę, kurios narius sieja panašios vertybės. Mes norime išsaugoti taiką, demokratiją ir laisvę. Taip pat norime labiau klestėti ekonomiškai ir būti įtakingesni tarptautinėje arenoje.

 Susivieniję tam, kad sudarytume didžiausią pasaulio prekybos bloką, ir kurdami bendrą Europos rinką vis labiau artėjame prie šių tikslų įgyvendinimo. Euras pastūmėjo Europos integracijos procesą, nes euro zonos gyventojai gali pasinaudoti bendrosios rinkos teikiama nauda.

 Mūsų kišenėse esantys eurų banknotai ir monetos yra apčiuopiamas Europos vienybės simbolis. Euras suteikia bendrystės jausmą ir kasdien primena, kiek daug mes jau pasiekėme.

 Ekonomikos pamokoje mokiniai prisiminė euro atsiradimo istoriją. Euro raidą nuo skaitmeninės valiutos (ekiu) iki realių pinigų. Išbandė mokomuosius žaidimus. Aiškinosi, kokią įtaką ES ekonomikai turėjo Kinijoje prasidėjusi ir kitas šalis išplitusi COVID-19 pandemija.

 

Ekonomikos mokytoja Daiga Milkintienė

Papildoma informacija