Europos sąjunga – namai Europos valstybėms

Europos sąjunga – namai Europos valstybėms

 Jau keleri metai mūsų gimnazija dalyvauja MEPA projekte ir, kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiais, anglų kalbos pamokose kalbėjome, diskutavome apie galimybes, problemas, iššūkius, susijusius su žmonių gyvenimu Europos Sąjungoje.

 Keturių pamokų ciklą pavadinome „Europos Sąjunga – namai Europos valstybėms“. Mokiniams buvo įdomu įsijungti į diskusijas skirtingomis temomis. Vyriausieji diskutavo apie galimybes, kurias jauniems žmonėms suteikia Erasmus+ jaunimo mainų projektai. Mūsų gimnazija jau keleri metai dalyvauja šiame projekte. Aplankytos penkios Europos valstybės, susitikta su įvairių šalių bendraamžiais, diskutuota įvairiomis temomis pradedant emigracija, baigiant klimato kaitos daroma žala. Pamokos metu mokiniai aiškinosi, kokios yra Europos sąjungos direktyvos šiais klausimais, išreiškė savo požiūrį, nuomones.

 IIg klasės mokiniai diskutavo aplinkosaugos temomis. Remdamiesi vadovėlio medžiaga, asmenine patirtimi mokiniai kalbėjo apie taršą ir kaip ją reikėtų sumažinti, apie tai, kokios pozicijos laikosi ES ir kiek daug šalys turėtų nuveikti, kad žemė liktų saugi vieta gyventi.

 Septintoje klasėje kalbėjome apie turizmą. Buvo puiki galimybė integruoti medžiagą apie ES valstybes. Mokiniams buvo pasiūlyta tema pasakojimui: Europos valstybė, kurioje aš lankiausi arba norėčiau apsilankyti. Mokiniai paruošė pristatymus apie Vokietiją, Lenkiją, Latviją, Graikiją, Ispaniją, Prancūziją taip pat Angliją, kuri jau nebėra ES nare. Jie kalbėjo ne tik apie šalių geografiją, miestus, kurortus, bet ir tradicijas, šventes, nacionalinius patiekalus, šokius bei žaidimus.

 Šeštokams buvo pasiūlyta sudalyvauti KAHOOT viktorinoje ir išsiaiškinti, kiek daug jie žino apie ES. Buvo džiugu sužinoti, kad mokiniai turi pakankamai žinių apie tai. Žinoma, buvo klausimų, kurių jie neįveikė, bet po pamokos jau bus girdėję naujų dalykų apie Europos Sąjungą, kuri yra ir Lietuvos, ir mūsų visų namai.

Reda Mėlinienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja

 

Papildoma informacija