Poezijos diena gimnazijoje

Poezijos diena gimnazijoje

 Mokykla – ta institucija, kurioje privalo būti ugdomos įvairios mokinių kompetencijos. Čia suteikiamos sąlygos kiekvienam išbandyti save įvairiose veiklose, kad atsiskleistų kūrybiškumas, išryškėtų prigimtiniai gebėjimai, formuotųsi vertybinės nuostatos.

 Siekdamos ne tik paskatinti mokinius domėtis poezija, bet ir įrodyti, kad ją skaityti, kūrybiškai interpretuoti gali būti net labai įdomu, mes, gimnazijos lituanistės (Marytė Karpienė, Jovita Radčenkienė ir Elena Vaitkuvienė), birželio 3 dieną nuotoliniu būdu organizavome pažintinę kultūrinę veiklą 5-8 klasių ir I-III g klasių mokiniams „Poezija gamtoje pagal mus“.

 Visų klasių mokiniams pagal iš anksto išsitrauktą temą (saulė, vanduo, meilė, gėlės, medžiai, paukščiai, gyvūnai) ir pateiktus kriterijus buvo pasiūlyta paruošti kūrybišką pristatymą – video arba skaidres. Esmė – visi klasės mokiniai turėjo ieškoti poezijos nurodyta tema, bent po posmą kūrybiškai perskaityti gamtoje, nufilmuoti ir sumontuoti pristatymą. Pasak mokinių, buvo sunku, bet įdomu, nes kurdami mini montažus, parinkdami norimą muziką, raiškiai skaitydami galėjo žodžiams suteikti norimą potekstę, pašmaikštauti, atskleisti savo balso galimybes ir vaidybinius gebėjimus. Rezultatai nenuvylė. Pristatymai buvo įdomūs ir kūrybiški: mokiniai parinko gražių tekstų, taikliai įterpė dainų klipų, filmų, reklamų ištraukų, filmavo savo augintinius, stebino deklamuodami valtyje, braidydami po upę, gulėdami pievoje ar įsilipę į medį. Buvo daug gražių įžvalgų, bandymų, mokiniai demonstravo ne tik meninius, bet ir technologinius gebėjimus, ne vieną ir mokytojai, ir klasės draugai pamatė kitokį nei klasėje buvo įpratę.

 Mes, organizatorės, džiaugiamės šia diena, mokinių darbais, manome, kad paskatinome mokinius į poeziją pažvelgti kitaip. Gimnazistai vietoj refleksijos vieno pristatymo pabaigoje įmontavo S. Prūsaičio žodžius: „Tai yra nauja, reikalinga. Ir tai yra gerai. Ačiū.“

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Marytė Karpienė

 

Papildoma informacija