Paminėta Europos kalbų diena

Paminėta Europos kalbų diena

 Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

 Mūsų gimnazijos mokiniai visą savaitę vykdė įvairias veiklas, skirtas šią datą paminėti.  Per užsienio kalbų bei dailės pamokas mokiniai piešė  piešinius įvairiomis temomis. Mažesnieji domėjosi pačia Europos Sąjunga. Jiems reikėjo surasti informacijos apie valstybes nares, sužinoti kokia kalba ten kalbama, išmokti po keletą šių kalbų žodžių ir  sužinotą informaciją pateikti piešiniuose.  

 Per rusų kalbos pamokas septintos klasės, I g klasės mokiniai dalyvavo dailiojo rašymo konkurse. Mokinių darbai buvo vertinami pagal  mokytojos metodininkės  Virginijos Bartkienės iškeltus kriterijus. Gražiausi, tvarkingiausi ir be klaidų parašyti darbai buvo pripažinti nugalėtojais. 

 Gimnazinių klasių mokiniams per anglų k. pamokas buvo pasiūlyta pasamprotauti tema „Kodėl svarbu mokytis kalbų?“ Džiugu, kad gimnazistai aktyviai reiškė savo nuomonę ir siuntė parašytas pastraipas.

 Tariame AČIŪ  III g klasės mokiniui Mantautas Būtei, sukūrusiam filmuką apie Europos Kalbų dienos paminėjimą mūsų gimnazijoje. 

 

Anglų k. vyresn. mokytoja Reda Mėlinienė

 

Papildoma informacija