Piešinys – matematikos uždavinys

Piešinys – matematikos uždavinys

 Ar galima nupiešti piešinį tik iš geometrinių figūrų, naudojantis ne piešimo programa, o Microsoft Word programa? Atsakymas skamba – taip. Į šį klausimą moka atsakyti ir 5–IV g klasių mokiniai, kurie informacinių technologijų pamokų metu atliko tokią užduotį. Jos tikslas – paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti į matematiką, naudojantis teksto rengykle išreikšti savitas, drąsias, patrauklias matematikos interpretacijas.

 Mokiniams reikėjo Microsoft Word programa vien tik iš geometrinių figūrų sukurti piešinį ir jame paslėpti matematikos uždavinį.  Įdomiausi darbai atrinkti ir išsiųsti į Tarptautinį matematikos ir informacinių technologijų konkursą „Piešinys – matematikos uždavinys“. Jame šiemet dalyvavo 495 mokiniai iš 121 mokyklų (209 mokytojai).

 Uždavinius mokiniams padėjo kurti matematikos mokytoja Audra Jocienė, juos paversti piešiniu – IT mokytoja Daiga Milkintienė, o visus tekstus išversti į anglų kalbą – anglų kalbos mokytoja Reda Mėlinienė.

 Dėkojame visiems už kūrybiškumą.

IT vyresnioji mokytoja Daiga Milkintienė

 

Papildoma informacija