RESPUBLIKOS MUZIKOS MOKYTOJŲ TEORINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA „NUOTOLINIO MOKYMO(SI) IŠŠŪKIAI: MOKOME MUZIKOS AR APIE MUZIKĄ“

RESPUBLIKOS MUZIKOS MOKYTOJŲ TEORINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA

„NUOTOLINIO MOKYMO(SI) IŠŠŪKIAI: MOKOME MUZIKOS AR APIE MUZIKĄ“

 

 Dirbant nuotoliniu būdu iškyla klausimų, kaip įveikti vienus ar kitus sunkumus. Tikriausiai ne vienas iš mūsų sprendimo ieškome kreipdamiesi į savo kolegas ar bendraminčius. Kartais kyla ir pačių netikėčiausiu idėjų, tad šia patirtimi galima pasidalinti ir su respublikos kolegomis.

 Ši idėja kovo 16 dieną virto realybe Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkės Valdonės Balčaitienės  ir administratorės Erikos Montvilienės bei  bei Raseinių raj. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos muzikos mokytojos metodininkės  Vaidos Baltrušaitienės dėka.

 Džiugu, kad aptarti nuotolinio muzikos mokymo(si) situaciją atkreipiant dėmesį į mokinių gyvo muzikavimo, praktinio muzikos patyrimo, muzikinės kūrybinės veiklos galimybes bei pasidalinti gerąja pedagogine praktika nuotolinio muzikinio ugdymo srityje atsiliepė net 14 muzikos mokytojų iš visos Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Šiaulių, Kuršėnų, Visagino, Pasvalio, Raseinių r.)

 Konferencijos pranešėjus ir apie 350 žiūrovų, kurie konferenciją stebėjo Youtube kanalu, pasveikino Raseinių rajono meras Andrius Bautronis ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė.

 Beveik penkias valandas respublikos muzikos mokytojai diskutavo ko gi derėtų dirbant nuotoliniu būdu mokyti vaikus – muzikos, ar apie muziką. Bendraminčiai dalijosi inovatyviais metodais, savo patyrimais, įžvalgomis, kėlė problemas ir ieškojo atsakymų į iškylančius klausymus. Net nepajutome, kaip prasmingai ir įdomiai prabėgo konferencijos laikas, nes renginį puikiai moderavo pranešėja Raseinių specialiosios mokyklos muzikos mokytoja Sandra Maslauskienė.

 Konferenciją prasmingai užbaigėme visi drauge atsakydami į klausimą, ką šiandien įsidėjome į patirčių lagaminą. Renginio pabaigoje nuskambėjo prasminga mintis: „Tikriausiai nuotoliniame mokyme(si) visi daug ko išmokstam, bet svarbiausia ieškojimų kelyje atsižvelgti į mokinių poreikius“.

 

Muzikos mokytoja metodininkė Vaida Baltrušaitienė

Papildoma informacija