Chemijos pamoka, skirta Žemės dienai paminėti

Chemijos pamoka, skirta Žemės dienai paminėti

 III g klasės mokiniai chemijos pamokos metu pristatė namie atliktą veiklą, atradimus, prisidedančiais prie gamtos tausojimo. Karolis Kutka klasės draugams pristatė olandų išradėjo Boyn Slat pirmąją pasaulyje vandenynų valymo sistemą, kuri dreifuodama vandenyne surenka plastiką. Džiuginanti žinia, kad tokios pasyviosios dreifuojančios sistemos, išvalys pusę Ramiojo vandenyno šiukšlių per 5 metus!

 Guoda Puidokaitė pristatė inžinierių sukurtą ekologiškai švarų plastiką. Nors šis plastikas nėra paskutinių dienų naujiena, tačiau gera girdėti tai, jog jis yra gaminamas iš šiltnamio efektą sukeliančių dujų- CO2. Be to, naujo plastiko gamybos proceso metu sunaudojama perpus mažiau energijos, jo sudėtyje nėra fenolio, kuris yra stipri kancerogeninė medžiaga.

 Rugilė Stanislavičiūtė pristatė patogią naudoti „Ecoservice“ programėlę, kad atliekų surinkimo tvarkaraščiai ir susirinkimo vietos būtų kaip ant delno! Juk tik mažiau vartodami bei atsakingai rūšiuodami ženkliai prisidėsime prie gamtos ir jos resursų tausojimo.

 Taip pat aptarėme „Žaliųjų laidotuvių“ idėją; apžvelgėme gaminius, pagamintus iš šiai dienai nebe taip neįprastai atrodančių žaliavų: maisto pakuotės, pagamintos iš grybienos; marškinėliai, pagaminti iš jau nebetinkamo naudoti pieno; ekologiška, veganiška, aplinkai draugiška odos imitacija, pagaminta ir ananasų lapų, vienkartiniai indai, pagaminti iš avokadų kauliukų.

 Mokslas nestovi vietoje. Mokslininkai ir technologai kasdien dirba laboratorijose, kuria naujus produktus, kurie būtų saugūs ne tik vartotojui, bet ir mus supančiai gamtai. Gyvenkime ir vartokime atsakingai!

 

Chemijos mokytoja metodininkė Žaneta Kalėjutė

 

Papildoma informacija