Lyčių lygybė Lietuvoje ir Europos Sąjungoje

Lyčių lygybė Lietuvoje ir Europos Sąjungoje

 Kovo 23 dieną vykdant projektą „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“ II g klasės gimnazistai pilietiškumo pagrindų pamokoje diskutavo apie lyčių lygybę. 

 Nuotolinės pamokos metu bendraklasė Livija pristatymu „Lyčių lygybė Lietuvoje ir Europos Sąjungoje“ paaiškino, kas yra lyčių lygybė, aptarė moterų ir vyrų lygiateisiškumą, atkreipė dėmesį į sritis, kuriose moterys dar šiais laikais nėra pripažįstamos lygiavertėmis su vyrais.

  

 Pateikta informacija ir statistiniai duomenys apie lyčių lygybę Europos Sąjungoje ir Lietuvoje sukėlė diskusiją. Jos metu mokiniai išsakė savo nuomonę, aptarė pastaruoju metu plačiai žiniasklaidos ir įvairių visuomeninių grupių aptarinėjamą Stambulo konvenciją. 

 Dauguma diskusijos dalyvių pritarė nuomonei, kad Lietuva, turėdama įvairiose valdžios institucijoje pakankamai nemažai moterų, žengia teisingu keliu, tačiau lyginant su kitomis ES šalimis dar atsilieka. Ir ateityje lygybė tarp skirtingų lyčių turėtų būti prioritetas tiek Europos Sąjungos valstybėse, tiek Lietuvoje. 

 

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Ineta Stankuvienė

 

Papildoma informacija