Žemė – mūsų namai!

Žemė – mūsų namai!

 Visą kovo mėnesį trečiokai vykdė ilgalaikį integruotų veiklų projektą ,,Žemė – mūsų namai!“

 Projekto tikslas – atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, suteikti vaikams žinių apie ekologiją, gamtos tausojimą, šiukšlių rūšiavimą, padėti suprasti, kas yra tarša, globalinės problemos. 

 Kovo 3 d. minėjome Pasaulinę laukinės gamtos dieną. Stebėjome virtualų knygelių pristatymą ,,Pažink laukinę gamtą su S. Paltanavičiaus kūryba“, kurį surengė Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka. Dalyvavome konkurse ,,Geri darbai gamtai“ ir sulaukėme prizų. Džiaugiamės firminiu puodeliu ir knygų skirtukais.

 Mokiniai noriai piešė piešinius ,,Žemė – mūsų namai“. Net 8 mokinių darbai dalyvavo rajoniniame konkurse. Dovilė Dautartaitė tapo laureate ir apdovanota diplomu. 

 Kovo 10 d. minėjome 40-ies paukščių diena. Aiškinomės, kokie paukščiai sugrįžta į gimtinę, mokėmės jų balsų pamėgdžiojimo.

  Kovo 19 d. – Pempės diena. Mokėmės lietuvių liaudies dainą „Pempel pempel kuodotoji“. Virtualiai stebėjome Aplinkos ministerijos  Pasaulinės Žemės dienos žaliąją pamoką „Išsaugokime mūsų Žemę“. Šią pamoką vedė žinomas ornitologas, gamtos fotografas ir aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis, kuris papasakojo apie „meilę“ gamtai. Kaip mes pasirenkame, ką mylėti ir saugoti, o ko nemėgti ir engti? “.

 Pasaulinei Žemės dienai ir pavasario lygiadieniui paminėti surengėme Kachoot viktoriną.

 Nepamiršta ir vandens diena – kovo 22-oji. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Skaičiavome, kiek vandens reikia išgerti per dieną. Žiūrėjome video filmus apie vandens taršą.

 Kovo 25 d. – Gandrų sugrįžimo diena. Apytikriai šią dieną į Lietuvą parskrenda gandrai. Nors gandrų nepavyko pamatyti, tačiau klausėme sakmės apie gandro kelionę, kaip gandras ant uodegos parnešąs "ledspirą"– baltąją kielę, kuri baigia išspardyti nuo balų paskutiniuosius ledokšnius. 

 Visas projekto veiklas baigėme aktualia diskusija, kuo galime prisidėti prie žemės išsaugojimo ir visi pasirašėme ,,Gamtosauginį kodeksą“. 

 Kviečiame visus nelikti abejingais, nes nuo mūsų priklauso planetos ateitis ir likimas.

 Mokytoja metodininkė Lina Stasiulevičienė

 

Papildoma informacija