Europos Sąjungos šalių žymiausi vaikų rašytojai ir jų kūriniai

Europos Sąjungos šalių žymiausi vaikų rašytojai ir jų kūriniai

 Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno (1805–1875) gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Vykdydami projekto „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“ planuotas veiklas, balandžio 2 dieną 5–6 klasių mokiniai kartu su bibliotekininkėmis paminėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną. 

 Bibliotekininkė Genovaitė supažindino su Europos Sąjungos šalių vaikų rašytojais, jų kūriniais, kurie yra išversti į lietuvių kalbą. Bibliotekininkė Adelė mokiniams pristatė užsienio šalių knygas, kurios yra išverstos į lietuvių kalbą ir yra mūsų gimnazijos bibliotekoje. Po to mokiniai dalijosi mintimis, kokias knygas skaito ir kodėl verta skaityti? Knygos – vienas geriausių intelektualaus laisvalaikio praleidimo būdų. Jos skatina tobulėti, fantazuoti, atrasti ir išmokti kažką naujo, jos suteikia peno apmąstymams.

Bibliotekininkės Adėlė Balašaitienė ir Genovaitė Jankauskaitė

 

Papildoma informacija