Velykos ES šalyse

Velykos ES šalyse

 Dauguma europiečių jau atšventė Velykas, kiti jas dar švęs gegužės pradžioj. Prisikėlimo šventė užima svarbią vietą ir netikinčiųjų širdyse. Tai šeimų susibūrimo, dienų ilgėjimo ir gamtos atgimimo metas. Velykos – tai margučių dažymas, šokolado šventės, laužai, žaidimai, procesijos ir įvairiausi ritualai. 

 Kaip ši šventė švenčiama skirtingose ES šalyse? Į šį klausimą, vykdydami projekto „Mokyklos - Europos parlamento ambasadorės“ veiklas, atsakymų ieškojo Ig klasės mokiniai. Prieš Velykas per informacinių technologijų pamoką pasirinko po vieną skirtingą šalį, internete ieškojo informacijos ir kūrė pateiktis, o po atostogų – savo darbus pristatė.

 Mokiniai džiaugėsi pastebėję į lietuviškas panašias Velykų šventimo tradicijas kitose šalyse, stebėjosi skirtumais. Juos ypač domino dovanos, kurias Velykų proga gauna kitų šalių vaikai, velykiniai patiekalai, žaidimai ir burtai.

IT mokytoja Daiga Milkintienė

 

Papildoma informacija