Įspūdingiausios Europos Sąjungos bibliotekos

Įspūdingiausios Europos Sąjungos bibliotekos

 

 Vykdant projekto MEPA veiklas, 5 klasės mokiniai kartu su bibliotekininke Genovaite nuotoliniu būdu apsilankė gražiausiose, įspūdingiausiose ir keisčiausiose Europos Sąjungos bibliotekose. Išsiaiškino, kad biblioteka yra ta vieta, kur laikomos ir saugomos knygos, kiti dokumentai. Sužinojo, kad žmogus į biblioteką įžengė prieš 5000 metų. Lietuvoje pirmosios bibliotekos įkurtos XV a. pabaigoje. Tarp didžiausių ir seniausių mūsų krašto bibliotekų yra 1570 m. įsteigta Vilniaus universiteto biblioteka. 

 Interneto amžiuje bibliotekų funkcijos keičiasi, popierinės knygos traukiasi į antrąjį planą, tačiau senosios bibliotekos, saugančios istorijos lobius, savo grožiu prilygstančios rūmams netampa tik muziejais, jos atviros lankytojams. Biblioteka – tai pasaulis pasiekiamas ranka. 

 Laikas keliaujant po bibliotekas tikrai neprailgo!

 

Bibliotekininkė, 5 kl. vadovė Genovaitė Jankauskaitė

Papildoma informacija