Lietuva – Europos Sąjungos narė

Lietuva – Europos Sąjungos narė

 Po  Šv. Velykų atostogų, balandžio 16 d. penktos klasės mokiniai įsitraukė į projekto „Mokyklos – Europos Sąjungos ambasadorės“ veiklas ir dalyvavo pamokoje „Lietuva – Europos Sąjungos narė“. 

 Penktokai susipažino su Europos Sąjunga kaip tarptautine organizacija, kurios veikloje nuo 2004 metų gegužės 1 dienos dalyvauja ir Lietuva. Aptarė, kad esame unikalios ekonominės ir politinės organizacijos dalimi, išaiškino ES tikslus, veiklos kryptis, vertybes, simbolius.

 Penktokai sužinojo, kad mes - ES piliečiai - galime mokytis ir studijuoti bet kurioje ES šalyje tokiomis pačiomis sąlygomis kaip kitų ES šalių piliečiai. Taip pat turime teisę keliauti, dirbti ir gyventi bet kurioje ES šalyje. 

 Žinioms įtvirtinti mokiniai parengė plakatus, kuriuose spalvingais, vaizdžiais piešinėlis pristatė ES veiklą. Plakatuose atsispindėjo ES simbolika: vėliava, herbas, himnas, bendra valiuta ir, žinoma, ES gimtadienis – Europos Sąjungos diena – gegužės 9- oji.

Istorijos mokytoja Ineta Stankuvienė

 

Papildoma informacija