Žemė – mūsų namai!

Žemė – mūsų namai

 Mūsų gimnazija paminėjo tarptautinę Žemės dieną kovo 22 d. organizuodama integruotų veiklų projektą. Jame dalyvavo 5-8 kl. ir I-III g kl. mokiniai, dalykų mokytojai ir Dubysos regioninio parko direkcijos vyr. specialistas Vaidas Greičius. Mokiniai atliko gamtos tyrimų užduotis, piešė gamtą, naudodami įvairias technikas gamino inkilus. 

 5 kl. tyrinėjo pirmuosius pavasario daigelius, 6 kl. – stebėjo parskrendančius paukščius, 7 kl. –  individualiai suspėjo aplankyti greta gyvenamos vietos esantį mišką, pušyną ar gimnazijos parkelį, 8 kl. tvarkėsi po savo kiemą, I g kl. stebėjo ir fiksavo oro temperatūrą, slėgį pagal savo gyvenamą vietą Mosteikiuose, Pašešuvyje, Užkalniuose ir Nemakščiuose, sužinojo apie netoli Nemakščių esančias meteorologines stoteles, II g kl. stebėjo dangų, o III g kl. domėjosi orų spėjimo būdais. Visas užduotis mokiniai fiksavo fotografuodami ir filmuodami, parengė pristatymus, kurie buvo informatyvus, įdomūs ir atskleidė mokinių dalykines žinias, kūrybos, savarankiškumo ir bendradarbiavimo gebėjimus bei kompetencijas.

 Projektą užbaigė Dubysos regioninio parko direkcijos vyr. specialistas Vaidas Greičius, kuris skaitė paskaitą apie Lietuvoje gyvenančius paukščius, patarė, kokius inkilus gaminti, ir pakvietė apsilankyti atnaujintame Dubysos regioniniame parke.

 Gimnazijos direktorė Dalia Mačiulaitienė pasidžiaugė mokinių išradingumu atliekant užduotis, jų pristatymu nuotoliniu būdu, paskatino mylėti ir saugoti mūsų planetą Žemę.

 

Dalia Venckuvienė, vyresnioji fizikos ir astronomijos mokytoja

 

Papildoma informacija