Saugok save ir kitus

Saugok save ir kitus

 Nemakščių bendruomenės santalka kartu su Martyno Mažvydo vidurine mokykla parengė projektą „Saugok save ir kitus“. Rugsėjo pabaigoje mokykloje vyko šio projekto irmasis etapas. Renginys buvo skirtas 1-6 klasių mokiniams, nes jie dažniausiai būna išsiblaškę, žaisdami ar bėgiodami nesisaugo. Be to, jiems dar sunku susikaupti ir kelyje, ypač tiems, kurie atvažiuoja ir grįžta namo autobusais.

 

 Pirmoji renginio dalis – susitikimas su  Raseinių rajono policijos komisariato patrulių būrio patruliu Ruslanu Motko, kuris priminė, kaip pėstiesiems elgtis gatvėje, kaip įlipti ar išlipti iš autobuso, kaip elgtis autobuso viduje ir ypač važiuojant. Kalbėjo apie saugos priemones, jų efektyvumą. Svečias taip pat vaikams pateikė klausimų, patikrino, ar pažįsta kelio ženklus. Aktyviausi ir teisingai atsakę į klausimus buvo apdovanoti patrulio atsivežtomis dovanėlėmis (sąsiuviniais, knygutėmis ir kitomis dovanėlėmis), taip pat bendruomenės pirmininkė dovanojo iš  Lietuvos kelių direkcijos gautomis dovanomis (liniuotėmis, žibintuvėliais, knygutėmis). 

 

  Į renginį mokiniai atėjo pasirengę iš anksto: atsinešė ir pristatė piešinių, eilėraščių saugaus eismo tema. Už tai visi irgi buvo apdovanoti.

  Renginyje talkino ir jaunieji bendruomenės savanoriai – aštuntokai, kurie parengė dalyviams „suktų“ klausimų apie ėjimą, važiavimą. Nors klausimai buvo sunkoki, bet 2-6 klasių mokiniai vis tiek sugebėjo perprasti gudrybes ir užduotis įveikė. Atsakiusieji taip pat buvo apdovanoti.

 

  Džiaugėmės, kad visi  gebėjo teisingai pereiti per gatvę šalia mokyklos, nes važinėjantiems autobusiukais tai daryti tenka dažnai. O po to savanoriai organizavo žaidimus, kurių metu taip pat reikėjo pažinti ženklus, greitai orientuotis ir „vežti“ keleivius be klaidų.

  Baigiantis renginiui mokiniai dar gavo atšvaitų-liniuočių. 

  Už tai, kad pirmasis projekto etapas vyko gana sėkmingai, esame dėkingi patruliui Ruslanui Motko, Raseinių rajono policijos komisariatui,  Lietuvos kelių direkcijai už skirtas dovanėles. 

Laukiame antrojo projekto etapo – reido.

 

 

Projekto rengėja ir organizatorė   -  bendruomenės pirmininkė Elena Vaitkuvienė

 

Papildoma informacija