Pilietinė iniciatyva „Tolerancijos gėlė“

Pilietinė iniciatyva „Tolerancijos gėlė“

   Lapkričio 15 dieną Nemakščių Martyno Mažvydo vidurinėje mokykloje paminėjome tarptautinę Tolerancijos dieną.  Šiemet pilietinės iniciatyvos idėja – Gėlė. Gėlė – visuomet kelia teigiamas emocijas. Gėlės dovanojamos mylimam žmogui, įteikiamos sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar įteikiamos susitaikymo ženklan. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra.   Mokykloje, pertraukų metu vyko Tolerancijos gėlių pristatymas. Vyresniųjų klasių (5-12 kl.) pristatymo pradžią papuošė 10 klasės mokinių ansamblio atliekama Mamontovo daina „Būkim draugais“. Joms akomponavo dešimtokė Paulina. Vėliau kiekviena klasė pristatė savo sukurtą gėlę. Buvo labai įdomu klausytis, kaip vaikai supranta toleranciją, kaip pakantumo stoka gali įtakoti žmonių santykius, emocinę būseną ir savijautą.  1-4 klasių mokiniai į Tolerancijos dienai skirtą konkursą rinkosi lydimi savo mokytojų. Visi pradinukai turėjo pasidarę po gėlę, todėl aktų salė pražydo nuo spalvų gausos. Mažieji nuoširdžiai pristatė savo paruoštas programėles, mokėsi žaisti drauge, nusišypsoti vienas kitam. Už dideles pastangas ir aktyvų dalyvavimą renginyje kiekviena klasė buvo apdovanota padėkos raštais.

  Nuoširdžiai dėkojame klasių auklėtojams, mokiniams ir visiems kitiems, kurie skatina ir ugdo toleranciją bei pakantumą Kitam ir Kitokiam.Soc. pedagogė Gražina Jocienė

Papildoma informacija