Jaunųjų šaulių naktinis žygis

Jaunųjų šaulių naktinis žygis

 2012 m. gruodžio 18 d. Seimas visiems posėdžio dalyviams balsavus „už", priėmė nutarimą „Dėl 2013 metų paskelbimo Klaipėdos krašto atgavimo metais". Šiuo nutarimu Seimas pripažino ypatingą Klaipėdos krašto sukilimo reikšmę mūsų valstybei, kuri, taip gavusi priėjimą prie Baltijos jūros, tapo jūrine valstybe. 

 Sausio 18 dieną į naktinio žygio „Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais", kurio maršrutas tęsėsi nuo Priekulės iki Klaipėdos, žygeivių gretas buvo įsilieję ir Pryšmančių, Nemakščių, Ariogalos ir Raseinių mokyklų bendruomenių nariai, kurie, anot juos lydinčių mokytojų A. Baltronio ir E. Vyšniausko, išmoko dar vieną patriotizmo pamoką. 

 Žygis subūrė apie 1600 dalyvių, panorusių išbandyti savo fizinę bei psichologinę ištvermę, dar labiau įsigilinti į krašto istoriją. Parengtas 26 km maršrutas tęsėsi ir keliais, ir miško takais, kurių ne kiekvienas buvo patogus eiti. 

 Pryšmantiškiai ir nemakštiškiai žygiuose, skirtuose Klaipėdos krašto išvadavimui, dalyvavo jau penktą kartą. Šiųmetinio žygio dalyviai jau laukia kitų metų, kad vėl galėtų tai pakartoti. 

 Tiems, kurie dalyvavo naktiniame žygyje, buvo įteikti atminimo diplomai. Žygio organizatoriai visus pasveikino su įveikta trasa. 

 Nors jautėme nuovargį, visi buvome geros nuotaikos ir laimingai grįžome namo, o labiausiai žygyje pasižymėję nariai buvo apdovanoti medaliais „Klaipėdos savanorių kelias". 

 Už galimybę dalyvauti šiame renginyje esame dėkingi Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėjai, atliekančiai departamento direktoriaus ir administracijos direktoriaus funkcijas Reginai Petreikienei.

 Baigėsi dar vienas ištvermės ir tikslo pasiekimo testas. Lauksime naujų iššūkių.

 

Papildoma informacija