Kad mūsų džiaugsmui nieko netrūktų

Kad mūsų džiaugsmui nieko netrūktų

 Vedami šios minties rinkomės į integruotą kultūrinę pažintinę dieną, kurią paskyrėme šeimai, minėdami Pasaulinę Gyvybės dieną ir karjeros ugdymui, kuris neatsiejamas nuo šeimos.

 Diena prasidėjo labai reikšminga  mūsų mokyklai apdovanojimo ceremonija. Buvusios mokytojos Onos Zokaitės-Samuilienės premija  įteikta Dovydei Danauskaitei, geriausiai praėjusius mokslo metus baigusiai ir sėkmingai studijuojančiai Medicinos mokslų universitete. Vladas Samuila papasakojo apie mokytoją, jos nepaprastą rūpestį studentais, kurie nepaisant sunkių materialinių sąlygų veržėsi į mokslą. Norėdami įamžinti mokytojos atminimą ir tęsti jos pradėtą labdaringą veiklą šeimos nariai ir įsteigė šią premiją.

 Toliau sekė pažintis su įvairių profesijų atstovais: medikais, istoriku, policijos pareigūnu, agronomu, ekologu, savivaldybės tarnautoju,  politiku, kurie papasakojo apie savo profesinį kelią, pradžių pradžią, pristatė universitetus, pateikė įdomiausios medžiagos apie savo profesijas ir sujudino visų mūsų mintis, jausmus, priversdami nukreipti  jas į ateitį, į būsimą profesiją.

 Didžiausia dienos dalis buvo skirta “Šeimos žaidimui”, kuris burtų keliu subūrė visus 5-11 klasių mokinius į dešimt gausių šeimų, kuriose gražiai sugyveno mamos, tėčiai, močiutės, gimnazistės, gimnazistai ir darželinukai.  Įdomiausia buvo įsikurti šeimoje: išsirinkti pavardę, pasistatyti namus su durimis ir langais, su vieta atsigulti, pasigaminti pašto dėžutę. Kiekviena minutė buvo brangi, nes tiksliai vykdydami pašto dėžutėje rastas užduotis turėjome skubėti į užsiėmimus Močiučių kampelyje, Moterų alėjoje, Vyrų klube, Berniukų ir Mergaičių gimnazijose, Vaikų darželyje. Ten visi  mokėmės pagal savo rolę šeimoje: vyrai- surišti kaklaraištį, moterys-pinti kasas, močiutės- dainuoti lopšinę, gimnazistės-šokti, gimnazistai-žaisti futbolą, darželinukai-žaisti. Sugrįžę į šeimas vyresnieji mokė savo vaikus. Komisija  vertino gyvenimą šeimoje, egzaminavo gimnazistus ir darželinukus. Viskas sukosi greito gyvenimo ritmu, tiksliai pagal numatytą laiką. Dienos užbaigimas vyko aktų salėje, kur  šeimos pristatė sukurtas šeimos relikvijas, parengė prisistatymą, močiutės įspūdingai atliko lopšinę, gimnazistės pademonstravo pačių sukurtą šokį. 

 Džiaugiamės, kad nuoširdžiai dalyvaudami Pasaulinės Gyvybės dienos šventime mokiniai  augino savo širdyse meilės Šeimai daigelius, kuriuos belieka puoselėti, kad užaugtų tvirti Šeimos medžiai.  Ši diena mokykloje tampa simboliu, skatinančiu mylėti artimą, šeimą, branginti gyvybę. Tikime, kad mūsų ateities šeimose džiaugsmui nieko netrūks, kaip jo netrūko visą šią dieną.

 

Rūta Visockytė, 
Nemakščių Švč. Trejybės moksleivių ateitininkų kuopos pirmininkė

Papildoma informacija