"Metai" kitaip

"Metai" kitaip 


 Balandžio pabaigoje 5 mūsų mokyklos mokiniai dalyvavome Vilniuje  organizuotame renginyje – kūrybinėse dirbtuvėse „Metus“ skaitome kitaip“. Jį rengė Lietuvos UNESCO nacionalinė komisija ir „Kūrybinės partnerystės“. Projektas skirtas UNESCO minimai K. Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių sukakčiai paminėti. 

 

 Renginyje dalyvavo 30 mokinių iš Lietuvos įvairių  mokyklų ir 6 mokytojai. Užsiėmimą vedė Andrius Pulkauninkas, „Kūrybinių partnerysčių“ praktikoje ugdantis bendrą komunikavimo gebėjimą per teatrą, šiuolaikinį šokį, režisūrą, improvizaciją. Praktikas, naudodamas įvairius metodus, mus mokė kurti ritmą, K. Donelaičio „Metų“ ištraukas deklamuoti repo stiliumi. Mes džiaugėmės, kad dalyvaudami  „Kūrybinių partnerysčių“ projekte įgijome nemažai patirties, todėl įveikti visas užduotis nebuvo sunku – būdami skirtingose grupėse netgi ėmėmės iniciatyvos, kad padėtume visai grupei laisviau išreikšti save, išgirsti ritmą, pajusti „Metų“ muzikalumą. 

 

 Nors kai kurie dalykai mums nebuvo naujiena, bet parsivežėme ir minčių, kaip visa tai  galėtume pritaikyti savo mokykloje,  nutarėme, kad rudenį panašias kūrybines dirbtuves mes taip pat suorganizuosime. Dėkojame savo lietuvių kalbos mokytojai Elenai Vaitkuvienei, kuri paskatino dalyvauti šiame renginyje, ir ypač dėkojame mokyklos direktorei Irenai Jankevičienei, kuri visada palaiko mūsų iniciatyvas. 

Gintarė Jociūtė, 8 klasės mokinė

 

Papildoma informacija