Rugsėjo 1-osios šventė

Rugsėjo 1-osios šventė 

  Ražienomis ir obuoliais kvepiantis rugsėji!
  Paglostęs skruostą sidabrine voratinklio gija,
  Tu užburi tyloje krintančių varinių lapų šiugždesiu 
  Ir kvieti pavydžiu žvilgsniu palydėti mokinius, skubančius 
  Su gėlių puokštėmis rankose…

 

 Rugsėjo 1-osios rytas šiais metais išaušo pavydėtinai saulėtas ir šiltas. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos mokiniai jau 10 valandą skubėjo į bažnyčią, kur už juos buvo aukojamos šventos Mišios. Grįžę dvyliktokai patraukė į pirmokėlių klasę, padovanojo jiems dovanėlių ir pakvietė keliauti pasitikti pirmųjų mokslo metų. Paėmę už rankų mažiausius mokinukus, nusivedė prie mokyklos įėjimo, kur jų jau laukė kiti mokiniai, mokytojai, tėveliai. Pakėlę Lietuvos Respublikos vėliavą bei sugiedoję valstybės himną visi šventės dalyviai skubėjo į mokyklos vasaros estradą, kur tęsėsi šventė.

 Į renginį atvyko Lietuvos Respublikos seimo narys Remigijus Ačas, klebonas Stasys Šlepavičius. Moksleivius ir mokytojus sveikino Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariai Gytis Šulinskas, Vaclovas Šimaitis bei Vladislovas Šimaitis. Taip pat kalbėjo Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis ir Nemakščių darželio direktorė Dalia Mačiulaitienė. 

 
Visi svečiai nuoširdžiai sveikino mokyklos bendruomenę ne tik su mokslo metų pradžia, bet ir sėkmingai tapus gimnazija, linkėjo didžiausios sėkmės pirmokėliams, dvyliktokams, visiems mokiniams ir mokytojams, mokyklos direktorei Irenai Jankevičienei. Šventei pasibaigus mokiniai su savo auklėtojais nukeliavo į klases, į pirmąją pamoką, kuri šiemet buvo skirta K. Donelaičiui. Minėdami 300-ąsias grožinės lietuvių literatūros pradininko gimimo metines, mokytojai pirmąją mokslo metų dieną kalbėjo apie gimtosios kalbos grožį ir svarbą, pilietiškumą, mokyklos vertybes ir asmenybes, kurių gyvenimai ir darbai kūrė ir kuria mūsų tautos identitetą.

Taigi, prasidėjo nuostabus mėnuo – ražienomis ir obuoliais kvepiantis rugsėjis. 

Rūta Mėlinytė, IVg klasės mokinė

Papildoma informacija