„Neliks nei duonos su druska, bet liks tėvynė“

„Neliks nei duonos su druska, bet liks tėvynė“

 

 Vasaris — pats trumpiausias metų mėnuo, bet kiekvienam lietuviui dovanoja labai gražią šventę — Lietuvos nepriklausomybės dieną. Ypač ši proga svarbi tiems, kurie širdyse nešiojasi tėvynės gabalėlį. Todėl šauliai ankstų Vasario 16-osios rytą leidosi į 16 km žygį, skirtą paminėti šiai svarbiai datai.

 Jau ne pirmus metus istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojo Egidijaus Vyšniausko organizuojamas žygis šį kartą subūrė 45 jaunuosius šaulius ir žygiaeivius iš Nemakščių ir Gylių. Prie Gylių daugiafunkcio mokymo centro susirinkę žygio dalyviai ceremoniją pradėjo giedodami tautišką giesmę bei pagerbdami vėliavą. Po tokios gražios pradžios leistasi į kelią, kurio tikslas pasiekti Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią bei sudalyvauti Mišiose už Lietuvą.

 Justinas Marcinkevičius yra pasakęs: „Neliks nei duonos su druska, bet liks tėvynė“. Gražiu valstybinės šventės pagerbimu, patriotiniais veiksmais žygiaeiviai ir mokytojas Egidijus. Vyšniauskas prisidėjo prie Lietuvos valstybės turtingos istorijos kūrimo bei puoselėjimo.

Gabrielė Paniulaitytė, jaunoji šaulė, žygio dalyvė

 

Papildoma informacija