Pamoka apie muziką ir gyvenimą su maestro Gediminu Dalinkevičiumi

Pamoka apie muziką ir gyvenimą su maestro Gediminu Dalinkevičiumi

 Vasario 26 dieną gimnazistai turėjo puikią galimybę paklausyti maestro Gedimino Dalinkevičiaus ir gitaristo Gedimino Bušmos atliekamos Nikolo Paganini muzikos bei išgirsti įdomių pasakojimų, pamąstymų apie klasikinės muzikos poveikį.

 Maestro pamokos metu pasakojo mokiniams, kodėl klausant klasikinės muzikos pavyksta atsipalaiduoti ir greičiau įsiminti informaciją, kaip muzika keičia patį žmogų, jo pasaulio suvokimą bei vertinimą. Svarbu tai, kad maestro nieko nevertė ir nedraudė, tik skatino lyginti ir pasirinkti teisingai. Ragino įsijausti ir išmokti „perskaityti” muzikinius kūrinius: kartu pasivaikčioti Italijos senamiesčio gatvelėmis, įsivaizduoti Liudviko XIV rūmus, prisiminti žydų tautos istoriją. Abu muzikai, demonstruodami meistriškumą, stengėsi atskleisti klasikinės muzikos grožį. Dar pamokos pradžioje maestro pasakė, kad norėdamas teigti, jog klasikinė muzika nepatinka, pirmiausia turi nors vieną kartą jos pasiklausyti. Tik tada gali pasirinkti teisingai.

Dėkojame už prasmingą pamoką.

 

Papildoma informacija