Mažvydiečių sambūrio jubiliejinis susitikimas „Prisiminimų takais”

Mažvydiečių sambūrio jubiliejinis susitikimas „Prisiminimų takais”

 

  Šiemet mūsų gimnazijai teko garbė organizuoti jubiliejinį 15-os metų Mažvydiečių sambūrio susitikimą, kuris įvyko birželio 16 d.

 Gerai nusiteikę, su šypsenomis veiduose į mūsų gimnaziją sugužėjo dalyviai iš Tauragės, Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus. Pirmiausiai jie buvo pakviesti į oficialiąją dalį, kurios metu organizatoriai sveikino svečius nuotaikinga programa, o šie dalijosi įspūdžiais apie svarbiausias veiklas ir pasikeitimus, įvykusius per 15-a metų. Nuoširdų sveikinimo žodį tarė ne tik mūsų gimnazijos direktorė Irena Jankevičienė, bet ir Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė Aldona Ona Radčenko, Nemakščių klebonas Arūnas Bladžius ir Nemakščių seniūno pavaduotoja Daiva Visockienė.

  Po koncerto mažvydiečių laukė prasminga edukacinė programa. Pakeliauti prisiminimų keliais jie buvo pakviesti į Leono Tamulevičiaus „Aštuonračio muziejuką”, tada lankėsi Nemakščių Lurdo grotoje ir ten Mažvydiečių sambūrio 15-os metų jubiliejaus intencija aukojo žvakę. Po gardžios ant laužo virtos medžiotojų sriubos Molavėnų piliakalnių komplekse pažintiniais takais į dar gilesnę praeitį dalyvius vedė rajono ekologas Vaidas Greičius. Pavakarėje laukė artimesnis bendravimas ir Nemakščių vyrų ansamblio koncertas su improvizuotais šokiais ir žaidimais, kuriuos ruošė buvusi mokytoja Živilė Lembutienė ir bendruomenės kultūrinių renginių organizatorė Lina Andrulienė. Na o šventę užbaigė  dar vienas, deja, nenumatytas „akcentas” – lietus. Nors ir teko valgyti šiupinį autobusiukuose, visi buvo linksmi ir džiaugėsi tuo, kuo ši diena juos praturtino…

  Džiugu, kad šis žmogiškasis stebuklas – draugystė – jungia ir džiugina Mažvydiečių bendruomenes. Filosofas Edmundas Burkė yra pasakęs: „Tie, kas nežino savo praeities, yra pasmerkti kartoti tas pačias klaidas ateityje.” Sambūrio dalyviai žengia praeities – Mažvydo – keliu ir tiki, kad jis yra teisingas, todėl veda į sėkmę.

 Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos

anglų kalbos mokytoja metodininkė

Rasa Danauskienė

 

Papildoma informacija