Atvirų durų diena kariniame dalinyje

Atvirų durų diena kariniame dalinyje

 Spalio 10 d. mūsų gimnazijos dvyliktokai turėjo galimybę dalyvauti atvirų durų dienoje Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija” Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione Tauragėje. Šios išvykos metu susipažinome su kario profesija, daugiau sužinojome apie mokymosi ir karjeros galimybes kariuomenėje. 

 Paskaitos metu išgirdome, kaip tapti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariu, kokie iššūkiai laukia pasirinkus karininko profesiją ir  dar daug patriotiškų ir pilietiškų paraginimų gausinti tėvynės gynėjų gretas. Po to vaišinomės tikra kareiviška koše, o pasistiprinę apžiūrėjome Kęstučio bataliono gyvenamąsias patalpas, sporto salę, labai įdomų muziejų, ginkluotę, infrastuktūrą. Pamatėme kario kasdienybę ir discipliną. Labiausiai jaudinantis dalykas buvo kariuomenės technika, ginkluotė, ryšio priemonės, jas galėjome ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti – kariai noriai leido sėsti į vieną iš jų šarvuočių ir pavėžėjo visus norinčius.

Laura Vaičaitytė, IV gimn. klasė

 

Papildoma informacija