Atrandu Raseinius

Trečiokai tęsia pernai pradėto projekto “Mes mokomės pažinti savo gimtą kraštą“ veiklas. Spalio 20 d. vykome į Raseinius. Ten vyko integruotos pamokos „Atrandu Raseinius”. Mokėmės kartu su Šaltinio  progimnazijos mokiniais.

Draugai mus pasitiko aikštėje prie Miesto laikrodžio, pastatyto Raseinių miesto 750-ųjų metinių proga. Visi kartu patraukėme prie Raseinių simbolio – Žemaičio. Mūsų gimtas miestas neįsivaizduojamas be šio nepajudinamo paminklo. Tai, objektas, aplink kurį vyksta svarbiausi renginiai, miesto šventės.

Pasipuošęs rudeniškomis spalvomis mūsų laukė Maironio parkas, kuriame mokiniai atliko įvairias užduotis.

Pakeliui į Šaltinio progimnaziją sustojome prie Magdės šulinio, apie kurį mokytoja Regina papasakojo įvairių legendų. Grožėjomės paminklu kovotojams už Lietuvos laisvę.

Draugiškai besišnekučiuodami grįžome į progimnaziją. Mūsų draugai pristatė pranešimą apie Raseinių istoriją, sužinojome, kaip miestas atrodė seniau.

Raseiniškiai parodė mums savo mokyklą, kartu žaidėme žaidimus, dainavome, draugiškai kalbėjomės. Laikas prabėgo labai greit.

Šių netradicinių pamokų metu mokiniai daug sužinojo apie Raseinius – vieną seniausių Lietuvos miestų, esantį Žemaitijos paribyje.

Virginija Ralienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė